You are currently viewing Przycisk “LUBIĘ TO” znikł z Fanpage’a!

Przycisk “LUBIĘ TO” znikł z Fanpage’a!

To koniec przycisku “LUBIĘ TO”

Jakiś czas temu Facebook zapowiadał, że przycisk “Lubię to” zniknie ze stron. Będzie liczyć się jedynie “OBSERWUJ”. Dziś wchodząc na mojego fanpage’a ukazał się komunikat, że ten sądny dzień nadszedł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach tej aktualizacji usunięto polubienia strony i przycisk Lubię to!, ale nadal możesz tak jak dotychczas zarządzać grupą odbiorców i docierać do obserwujących Cię osób. Liczba obserwujących jest jeszcze bardziej istotna, ponieważ przedstawia osoby, które otrzymują aktualizacje z Twojej strony w swoich Aktualnościach.

“Obserwuj” zamiast “Lubię to” to teoretycznie większe dotarcie do ludzi, którzy interesują się publikowaną przez ciebie treścią. Właściciele fanpage’y powinni być zadowoleni.

 

Fanpage’e będą miały nowy wygląd!

Znów trzeba zmieniać obrazek tła. Bo jak widzicie trochę koncepcja się zmieniła.

 

Profilowe przechodzi z lewej strony na środek.

 

Duży plus aktualizacji

Plusem aktualizacji jest to, że można zmieniać widok wall’a między profilem prywatnym, a stroną.

 

Dzięki temu mam osobnego wall’a z postami, które pochodzą z obserwowanych przez fanpage stron oraz grup. Jest to meeega wygodne!

 

Musisz zmienić hasła marketingowe

 

Hasła marketingowe nie powinny brzmieć “Polub naszego fanpage’a”. Już teraz warto zmienić taktykę i “Zapraszać do Obserwowania“, aby być przygotowanym na nadejście tego dnia. W  mentalności użytkowników facebook’a (Twoich fanów) również musi nastać ta zmiana, że stron już nie będzie można polubić tylko będzie trzeba “obserwować”.

👇👇👇

(tego widoku już nie ma na moim fanpage’u)

 

Czy to dobra zmiana?

W sumie to dobra zmiana. Słowa “Lubię to” będą teraz odnosić się jedynie do postów (jako reakcja). Daną markę również możemy lubić, ale na facebook’u faktycznie ją obserwujemy.

Tymczasem biorę się do tworzenia nowego tła!

Obserwujcie mojego fanpage’a

#SocialPozdrowienia!