You are currently viewing CO JEST NIE TAK z MORTAL KOMBAT “Scorpion VS Sub-Zero” scena otwierająca (WIDEO)
Źródło: Youtube | ONE Media

CO JEST NIE TAK z MORTAL KOMBAT “Scorpion VS Sub-Zero” scena otwierająca (WIDEO)

Martal Kombat pierwsze 7 minut na Youtube

Pojawiło się w sieci pierwsze 7 minut filmu Mortal Kombat. Obejrzałem i zapowiada się dobrze… choć w filmach strasznie przeszkadzają mi ułatwienia i nierealne rozwiązania (nie paranormalne, supermocne są ok w filmach). Fajny zabieg marketingowy publikować pierwsze minuty filmu (szczególnie jak mocna akcja jest). Wtedy człowiek łapie ochotę na więcej.

Kto jeszcze nie widział niech nadrobi zaległości 🙂

ale…

Po minucie mamy wczuć się w to jak bardzo kocha żonę…

Tekst bajera, którego nie powstydzi się nawet Jack z Titanica: Jestem wdzięczny i błogosławiony (?), że jestem z Tobą… (Moje tłumaczenie: Jestem wdzięczny Tobie i Bogu, że jesteśmy razem.)

i mina głównej bohaterki:

(Źródło: YouTube | ONE Media)
(Źródło: YouTube | ONE Media)

 

i to ma nam dać wrażenie potężnej miłości? Lepiej mogli zrobić jakieś dłuższe wprowadzenie do motywu postępowania głównego bohatera. Pokażcie ich relacje w te 7 minut (długość zwiastuna), a wyszłoby to na dobre… Jak już mówiłem nie lubię uproszczeń. (a to 56 sekunda..)

 

Z montażu można wycisnąć więcej.

W montażu zmieniłbym ujęcie w slow motion rozlewającej się wody. Fajne by to było gdyby skontrować to z jakimś ujęciem z lokacji żony i dziecka, a tak to jest to niepotrzebne. Wręcz przeciwnie – podbiłbym napięcie i dynamikę tej sceny (4:20-4:28) jak wraca biegiem do domu (no właśnie biegiem.. tu brakuje kilku bardziej dynamicznych ujęć biegu/sprintu w lesie).

Kolor korekcja też dziwna (poszedłbym w bardziej zielone odcienie), ale może jak w filmie Zenek – ktoś pomylił wersję filmu, która miała trafić na VOD 😂😁

 

Błąd operatora?

Wróćmy do wspomnianej 56 sekundy. W tej scenie operatorzy złamali jedną z podstawowych zasad scen dialogowych. Jak postać była po prawej to w kontrze też ma być po prawej… Coś mi nie pasowało w tej scenie. Był dziwny skok, więc przewinąłem i właśnie to wychwyciłem. Ok są przykłady scen, że można odbiegać od tej zasady, ale tu ewidentnie to przeszkadza.

(Źródło: YouTube | ONE Media)
(Źródło: YouTube | ONE Media)
(Źródło: YouTube | ONE Media)
(Źródło: YouTube | ONE Media)

 

Sceny walki są okej. Efekty specjalne też zapowiadają się dobrze. Ciekaw jestem całego filmu i chętnie go obejrzę 🙂 Za młodu grało się w Mortal Kombat choć osobiście wolę TEKKENA.