You are currently viewing POKOCHASZ DUBBINGOWANE FILMY! Zobacz co potrafi sztuczna inteligencja!

POKOCHASZ DUBBINGOWANE FILMY! Zobacz co potrafi sztuczna inteligencja!

Znalezienie sposobu wykorzystania i wdrożenia rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji to przyszłość każdej branży. Sztuczna inteligencja w marketingu opartym na big data już działa cuda w zakresie dotarcia do potencjalnego klienta, ale dziś o wykorzystaniu AI w filmowym przemyśle.

 

Sztuczna inteligencja zawitała do Hollywood

Ktoś wpadł na totalnie genialny pomysł, aby sztuczną inteligencję wykorzystać w nieoryginalnych wersjach językowych filmów.

W skrócie mówiąc o problemie, który ma rozwiązać sztuczna inteligencja: Jak dubbinguje się angielski film na język polski to usta potrafią nienaturalnie się otwierać w stosunku do tego co słyszymy. Właśnie ten problem ma rozwiązać “FLAWLESS”!

Usta w parze z dźwiękiem!

Nastał dzień w którym Forest Gump będzie mówił naturalnie po Polsku! Przynajmniej tak to będzie wyglądać 🙂 Sztuczna inteligencja przetworzy twarz aktora i zmieni ruch jego ust! Tak, aby pasował do np. Polskiej ścieżki dźwiękowej! #BOMBA!

Zobaczcie tę technologię w praktyce. Będziecie oczarowani!

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem! To zdecydowanie przyszłość kinematografii. Dubbing wchodzi właśnie na wyższy level! Zapewne jeszcze lata udoskonalania technologii, ale sama idea jest imponująca. Pytanie czy każdą scenę będzie można tak przerobić? Choć myślę, że w imię zdobywania zagranicznych rynków (a tym samym $$$) reżyserzy będą odpowiednio nagrywać sceny dialogowe, aby móc skorzystać z Flawlessowej technologii.

 

Polacy inspiracją?

Nad Wisłą ta technologia jest już znana 😅 Może “5 gram” stanowiło istotną inspirację? 🙈🙈🙈